2419/​526

Andy Warhol (f. Pennsylvania 1928, d. New York 1987)

“Interview Magazin”, 1977. Sign. Andy Warhol. Magasin i farver. Bladstørrelse 39×29.

Proveniens: Bengtsson Fine Art & Signature, Sverige.

Papiret er gulnet. Misfarvninger. Enkelte fugtpletter.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK