2420/​513

James Rivière (f. 1949)

“Cubo Di Teo”. Gulvlampe / lysskulptur af rødt plexiglas. Udført 1960'erne for Centro Ricerche Arte Industria Lissone, Italien. H. 45. B./L. 40.

Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag