2420/​57

Balusterformet vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med Foo hunde omkranset af blomster og bladværk. Kina, 18. årh. H. 41 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl, reparation ved rand.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK

25 bud

893068 21.000 DKK
1156190 (Autobud) 20.000 DKK
893068 20.000 DKK
1156190 (Autobud) 13.500 DKK
898311 13.000 DKK
1156190 12.500 DKK
893068 (Autobud) 12.000 DKK
1156190 12.000 DKK
893068 (Autobud) 11.500 DKK
1156190 11.000 DKK
893068 (Autobud) 10.500 DKK
1156190 10.000 DKK
893068 (Autobud) 9.500 DKK
1124368 9.000 DKK
893068 8.500 DKK
1119251 (Autobud) 8.000 DKK
893068 8.000 DKK
1119251 7.500 DKK
860062 (Autobud) 7.000 DKK
1124368 7.000 DKK
860062 6.500 DKK
164145 (Autobud) 6.000 DKK
860062 5.500 DKK
164145 3.200 DKK
842750 3.000 DKK