2420/​246

Ubekendt kunstner, 19. årh.

“LA Source”. Skulptur af patineret bronze i form af halvnøgen kvinde i lette gevandter. Sign. Marcal 1874. H. 51.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder overflade ridser. Løs base.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag