Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Georg Thylstrup (f. Roskilde 1884, d. København 1930)
Bordlampe af stentøj, dekoreret med lys grågrøn, sandfarvet og okkerbrun glasur med enkelte blålige elementer. Sign. monogram, 16–9 1920. Kgl. P. Montering og skærmholder af patineret bronze. H. ekskl. montering 25. H. inkl. skærmholder 52,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
57 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||