2419/​140

Engelsk armstol af mahogni, ryg med gennembrudt mønster, sæde betrukket med lyst møbelstof. Cirka 1900.

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag