2419/​79

Richard C. Matzen (f. 1872)

Portræt af en japansk herre. Sign. R. C. Matzen 1903. Betegnet med japanske skrifttegn. Olie på lærred. 56×43.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2148, 2021 nr. 173.

Enkelte minimale retoucheringer ved kant.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag