2419/38
Lysekrone af patineret bronze med 12 svungne lysarme, rigt støbt med blomster og bladværk samt havmænd. Ca. 1900. H. ca. 85. Diam. 89.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nedre del løs grundet beskadiget gevind.
Vurdering
Hammerslag