2419/​300

Grydeophæng af patineret jern til ildsted, justérbar længde, graveret med ornamentik og utydelig årstal. 18. årh. L. 105/131.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag