2419/​1261

Christian Dior

“Malice” taske af lyst lakeret læder med sølvfarvede beslag, to hanke, et lynlås rum med to indvendige lomme og lyst stof for. H. 23 x B. 31 x D. 11 cm.

Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Tydelig slitage på lakeret læder, herunder mærker og ridser. Alle mål er cirkamål.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK