2420/​56

Et par franske bergerer af bemalet træ, sømbeslået med rødt møbelstof, udskåret med kannelerede ben. Louis XVI form. 19. årh. (2)

Brugsslitage. Ridser, mærker og afskalninger. Betræk er falmet og med pletter.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag