2419/​104

Fransk bergere med stel af nøddetræ, betræk af rosastribet møbelstof, udskåret med bladværk, rocailler og cabriole ben. Rokoko form. Cirka 1900.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med slid.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag