2419/​119

Et par havevaser af delvis sortmalet støbejern. 20. årh.s anden halvdel. H. 36. B. 75. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og en lille revne..

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2 bud

3.200 DKK
3.000 DKK