2420/​62

Georg III hjørneskab af bejdset egetræ, øvre del med to låger af glas hvorbag hvilke hylder, nederste del med to fyldningslåger hvor bag hvilke hylder. Cirka 1800. H. 211,5. B. 102. D. 50.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere monteret med el. Nøgle medfølger ikke.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2 bud

85176 3.200 DKK
35040 3.000 DKK