2420/508
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Ensom Elefant”, 1966. Sign. Hans Scherfig med dedikation. Litografi i farver. Lysmål 43×60.
Litteratur: Lamberth, nr. 5.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Herudover original stand.
Vurdering
Hammerslag
15 bud
867081 | ||
1039870 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1039870 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1039870 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1039870 | ||
1048448 | ||
1039870 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1039870 | ||
1048448 | ||
1039870 | ||
913515 |