2419/​308

Engelsk barskab af mahogni, opklappelig plade hvorunder rum, front med skuffe og to låger. 19. årh.s. slutning. H. 82. B. 46/92. D. 46.

Brugsslitage. Ridser, mærker og mindre revner i træet. Mindre finérskader. Falmet.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK