2420/​17

Dansk piedestal af bemalet jern med vase af jern. 19. årh.s midte. Piedestal H. 138. B. 50. D. 48. Vase H. 50. B. 45. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Det er tydeligt at piedestalen og vasen har stået udendørs. Krakeleret maling og synlig rust.

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

16.500 DKK

13 bud

7740 (Autobud) 16.500 DKK
836355 16.000 DKK
7740 (Autobud) 15.500 DKK
885130 15.000 DKK
7740 (Autobud) 14.500 DKK
885130 14.000 DKK
7740 13.500 DKK
836355 13.000 DKK
7740 (Autobud) 12.500 DKK
836355 12.000 DKK
7740 11.500 DKK
836355 11.000 DKK
7740 10.500 DKK