2419/​36

kinesisk aneportræt af fire siddende mænd og syv kvinder. Gouache på papir. Qing. Ca. 1900. Lysmål 187×110.

Områder af papiret mangler. Afskalninger og krakeleringer. Fugtskjolder og pletter. Reparation i venstre side. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag