2420/​954

Nordisk Solar Compagni

Tidlig pendel med skærm af patineret messing. Fatningshus af bakelit. Udført og mærket hos Nordisk Solar Compagni, 1920–1930'erne. Diam. 28.

Brugsslitage, herunder ridser, mærker og ujævnheder. Fatningshus med mindre afslag ved top. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

18 bud

918648 (Autobud) 1.750 DKK
923333 1.700 DKK
918648 (Autobud) 1.650 DKK
923333 1.600 DKK
918648 (Autobud) 1.550 DKK
923333 1.500 DKK
918648 (Autobud) 1.150 DKK
923333 1.100 DKK
918648 (Autobud) 950 DKK
923333 900 DKK
918648 (Autobud) 850 DKK
923333 800 DKK
918648 (Autobud) 750 DKK
923333 700 DKK
918648 650 DKK
304209 600 DKK
918648 550 DKK
304209 500 DKK