2420/​30

Otte hyacintglas og to løgglas af mørkviolet, blåt og ravfarvet glasmasse med hhv. optiske striber og snoninger samt to glatte, ét glas med tunget halsrand og graveret navnetræk anno 1865. 19. årh. H. 10,8–23. (10)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage, inklusiv mindre overfladerider. Et blåt glas med aflejringer.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

21 bud

555 9.500 DKK
965723 (Autobud) 9.000 DKK
555 8.500 DKK
965723 8.000 DKK
85176 7.500 DKK
965723 7.000 DKK
85176 6.500 DKK
965723 (Autobud) 6.000 DKK
85176 6.000 DKK
965723 (Autobud) 5.500 DKK
85176 5.000 DKK
965723 (Autobud) 4.800 DKK
85176 4.600 DKK
965723 (Autobud) 4.400 DKK
85176 4.200 DKK
965723 (Autobud) 4.000 DKK
85176 3.800 DKK
965723 (Autobud) 3.600 DKK
85176 3.400 DKK
965723 3.200 DKK
85176 3.000 DKK