2420/​114

To figurer af udskåret hvalknogle. Usignerede. H. 11,5–14,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

7 bud

66164 (Autobud) 1.300 DKK
237551 1.250 DKK
66164 (Autobud) 1.200 DKK
237551 1.150 DKK
66164 (Autobud) 1.100 DKK
237551 1.050 DKK
66164 1.000 DKK