2419/​2

Et par søjler af marmoreret og delvist forgyldt træ, udskåret med snoede stammer afsluttet med korintiske kapitæler. 20. årh. H. 152. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag