2417/371
Atmos, bordur i kasse af glas og forgyldt messing, synligt urværk med timekrans af brun emalje. Serienummer 48718. Ca. 1960. H. 23,5. B. 21. D. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Lidt slidt på forgyldningen.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag