2420/​71

Dansk flisebord af bemalet træ, plade med fliser af fajance dekoreret i blåt. Rokoko form, 19. årh.s midte. H. 79. B. 91. D. 65.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3 bud

1067519 3.400 DKK
1103329 3.200 DKK
880100 3.000 DKK