2419/​366

Halvcirkelformet og to ovale æsker af sterlingsølv og sølvholdigt metal. Siam, 19.-20. årh. Vægt ca. 335 g. H. 3,5–7. L. 7,5–10. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvis graveret.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK