2419/​56

Italiensk senempire sideboard af guldstafferet og sortmalet træ, plade af imiteret marmor, konkave sider og front, døre med bemalede paneler. Ca. 1820. H. 87. B. 129. D. 48.

.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

8 bud

4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK