2419/155
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Et dampskib på havet. Sign. H. Lübbers 1883. Olie på lærred. 50×45.
Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer/reparationer. Behov for let overfladerensning og let opstramning. Plade påspændt blændrammen verso.
Vurdering
Hammerslag