2419/943
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
Bordlampe af massiv, drejet mahogni. Skærm af plisseret akryl. Udført hos Le Klint. H. 62.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
35 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||