2420/​922

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-3½-2½”. Standerlampe med stel af kobber, skærmsæt af kobber og flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 130. Diam. 33. (2)

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

16 bud

849868 7.500 DKK
1136827 (Autobud) 7.000 DKK
849868 6.500 DKK
1136827 6.000 DKK
849868 5.500 DKK
1136827 (Autobud) 5.000 DKK
941695 4.800 DKK
1136827 4.600 DKK
941695 4.400 DKK
1136827 4.200 DKK
941695 4.000 DKK
1136827 3.800 DKK
1116324 3.600 DKK
1136827 3.400 DKK
941695 3.200 DKK
1135562 3.000 DKK