2419/​295

Barok kandelaber af forgyldt bronze, stamme i form af havfrue holdende to lysarme. Med inskription. 18. årh. H. 29. B. 22,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

13 bud

53529 2.100 DKK
224748 (Autobud) 2.000 DKK
53529 2.000 DKK
224748 (Autobud) 1.950 DKK
858084 1.900 DKK
224748 (Autobud) 1.850 DKK
858084 1.800 DKK
224748 (Autobud) 1.750 DKK
858084 1.700 DKK
224748 (Autobud) 1.650 DKK
858084 1.600 DKK
224748 1.550 DKK
858084 1.500 DKK