2418/​122

Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, facetslebet spejlfelt, rigt udskået med vase, blomster og bladværk. 18. årh.s. slutning. H. 141,5. B. 60.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Pyntelister mangler - én medfølger. Reparation på bagsiden.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK